Indywidualne treningi

  • Trening mindfulness z Biofeedback HRV
  • Trening koncentracji uwagi i radzenie sobie z trudnymi emocjami
  • Trening asertywności zarządzania i potencjałem osobistym
Coaching w kryzysie

Indywidualny trening mindfulness z Biofeedback HRV

Łączymy praktykę mindfulness – trening umysłu z Biofeedback HRV.

Podczas indywidualnego treningu mindfulness z Biofeedback HRV uczymy się:

  1. utrzymywać skupienie uwagi, otwartą świadomość, życzliwą intencję;
  2. uczymy się oddychać częstotliwością rezonansową bez wysiłku, tak aby w każdej sytuacji móc świadomie redukować napięcia emocjonalne w stresujących sytuacjach;
  3. mierzymy oddech, tętno i monitorujemy HRV oraz obserwujemy jak organizm uzyskuje stan równowagi – koherencji podczas treningu umysłu.
 

Uważność (mindfulness) jest techniką medytacyjną lub terapeutyczną, która angażuje jednostkę w jej świadomość chwili obecnej. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia zdolności do rozpoznawania własnych obecnych uczuć i reakcji na wydarzenia wokół nich.

Biofeedback z kolei, to technika, której możesz użyć, aby nauczyć się kontrolować niektóre funkcje organizmu, takie jak tętno. Podczas biofeedbacku jesteś podłączony do czujników elektrycznych, które pomagają ci otrzymywać informacje o twoim ciele

W czym pomaga łączenie praktyki mindfulness z Biofeedback HRV?

Dzięki połączeniu dwóch technik uzyskujemy szybsze i trwalsze efekty oraz nowe umiejętności, które możemy stosować w stresujących nas sytuacjach. Zaletami są samokontrola, obiektywizm, tolerancja na nieprzyjemny afekt/emocję, zwiększona elastyczność emocjonalna, zrównoważenie – opanowanie, lepsza koncentracja i jasność umysłu, bardziej rozwinięta inteligencja emocjonalna oraz zdolność do odnoszenia się do innych i siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem. Jednocześnie możemy zobaczyć jak nasze serce – zmienny rytm serca reaguje na emocje i myśli, i jak możemy synchronizować oddech i tętno, poprawiając HRV i dzięki temu swój stan zdrowia.

Indywidualny trening koncentracji uwagi i radzenie sobie z trudnymi emocjami

Trening koncentracji uwagi i radzenie sobie z trudnymi emocjami – rozwijania umiejętności kontroli i regulacji emocji i funkcji fizjologicznych organizmu, poprawy koncentracji i zapamiętywania.

Co jest dzisiaj najcenniejsze? – PAMIĘĆ, KONCENTRACJA UWAGI, RADZENIE SOBIE Z TRUDNYMI EMOCJAMI… któż to dzisiaj potrafi?

Widzisz, że masz słabszą pamięć, że znowu Cię wszyscy denerwują, że znowu nie możesz się skupić…

W różnych momentach i na różnych etapach życia doświadczamy różnych wyzwań i kryzysów, dlatego kluczem jest umiejętność radzenia sobie adekwatnie do sytuacji.

Młode osoby uczące się i wchodzące w dorosłe życie są pełne obaw przed nieznanym, co powoduje poczucie lęku, niepokoju, a to obniża koncentrację uwagi i osłabia proces zapamiętywania. Umiejętność radzenia sobie z emocjami, stosowanie właściwych mechanizmów obronnych i stylów adaptacyjnych oraz samoregulacji, pozwala przejść do kolejnego okresu życia z poczuciem skuteczności i dobrą samooceną.

Podobnie osoby dorosłe doświadczają różnych lęków związanych z pracą, wychowywaniem dzieci, zdrowiem swoim i najbliższych.

Stąd ważna jest świadomość, że prawidłowa kondycja psychiki nierozerwalnie związana jest ze stylem życia, umiejętnościami radzenia sobie w różnych sytuacjach i stanem organizmu.

Co możesz zrobić, aby lepiej zadbać o swoją koncentrację i radzenie sobie z trudnymi emocjami?

Jak możesz poprawić funkcjonowanie pracy mózgu i całego układu nerwowego, a w konsekwencji całego ciała, i dzięki temu wyeliminować wiele niepożądanych objawów czy nawet zaburzeń związanych z nieprawidłową pracą mózgu, lękiem, depresją?

Lepiej koncentrować się i poprawiać swoją pamięć? Uczyć się szybciej? Jak chcesz zabrać o swoje zdrowie psychiczne i sprawność umysłową?

Jest wiele sposobów – a jedną z polecanych i skutecznych metod jest trening EEG Biofeedback połączony z technikami wzmocnienia odporności psychicznej, prowadzony w oparciu o urządzenia medyczne i oprogramowanie usprawniające neurofizjologiczne i poznawcze procesy zachodzące w mózgu, a mające wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Indywidualny trening asertywności zarządzania i potencjałem osobistym

Trening asertywności i zarządzania potencjałem osobistym

Celem treningu jest rozwijanie umiejętności stawiania granic, asertywnej komunikacji, zarządzania czasem i potencjałem, realistycznej oceny i oczekiwań w różnych sytuacjach życiowych i świadomości swoich zasobów.

Trening asertywności może też być częścią terapii wypalenia zawodowego, podczas którego nauczymy Cię:

  • asertywności – dowiesz się, jak stawiać granicę sobie i innym;
  • zarządzania czasem – zaczniesz zagospodarowywać czas tak, aby lepiej równoważyć różne ważne obszary swojego życia – w tym czas dla siebie i swoje zdrowie;
  • wykorzystywania swoich mocnych stron i umiejętności w rozsądny sposób. Dowiesz się, jak z nich korzystać, by lepiej Ci służyły.
  • radzenia sobie ze stresem. Dzięki naszemu wsparciu, poczujesz satysfakcję z tego, co robisz, więcej czasu dla siebie i radość życia.

Jak się zapisać?

Sesja online lub stacjonarnie, Instytut Wellsense ul. Józefa Mianowskiego 2B 51-605 Wrocław. Prowadzimy sesje coachingu w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń: +48 604 107 796

Kliknij w poniższy przycisk i zapisz się na sesję w kalendarzu!