Indywidualne treningi

  • Trening mindfulness z Biofeedback HRV
  • Trening koncentracji uwagi
Coaching w kryzysie

Indywidualny trening mindfulness z Biofeedback HRV

130 zł/50 min.

Łączymy praktykę mindfulness – trening umysłu z Biofeedback HRV.

Mindfulness z biofeedback HRV, to połączenie praktyk uważności, technik oddechowych i treningu synchronizacji pracy serca, autonomicznego układu nerwowego z najnowszymi technologiami wpływającymi na poprawę naszego samopoczucia i stanu zdrowia.

Trening biofeedback, to zestaw treningów pomagających zwiększyć swoją efektywność, koncentrację, a także uczy relaksacji i odpoczynku.

Sesje polecane są osobom, które chcą nauczysz się regulować swoje emocje, działać skutecznie w stresie i radzić sobie lepiej z trudnymi problemami. Podczas treningu ćwiczymy  zmienność rytmu serca (HRV). Im większa zmienność tym lepiej — jesteśmy wtedy zdrowsi i szybciej się regenerujemy oraz lepiej radzimy sobie w sytuacjach stresowych, m.in. odczuwamy więcej wyciszenia, spokoju, a mniej napięcia nerwowego, czy odczucia lęku lub paniki.

Indywidulany trening Mindfulness z biofeedback HRV może rozpocząć się od diagnozy stresu HRV za niewielką dopłatą – wystarczy, że podczas pierwszej wizyty uzgodnisz to z trenerem Biofeedback.

W czym pomaga łączenie praktyki mindfulness z Biofeedback HRV?

Dzięki połączeniu dwóch technik uzyskujemy szybsze i trwalsze efekty oraz nowe umiejętności, które możemy stosować w stresujących nas sytuacjach. Zaletami są samokontrola, obiektywizm, tolerancja na nieprzyjemny afekt/emocję, zwiększona elastyczność emocjonalna, zrównoważenie – opanowanie, lepsza koncentracja i jasność umysłu, bardziej rozwinięta inteligencja emocjonalna oraz zdolność do odnoszenia się do innych i siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem. Jednocześnie możemy zobaczyć jak nasze serce – zmienny rytm serca reaguje na emocje i myśli, i jak możemy synchronizować oddech i tętno, poprawiając HRV i dzięki temu swój stan zdrowia.

Indywidualny trening koncentracji uwagi

120 zł/50 min.

Trening koncentracji uwagi – rozwijania umiejętności kontroli i regulacji emocji i funkcji fizjologicznych organizmu, poprawy koncentracji i zapamiętywania.

Co jest dzisiaj najcenniejsze? – PAMIĘĆ, KONCENTRACJA UWAGI, RADZENIE SOBIE Z TRUDNYMI EMOCJAMI… któż to dzisiaj potrafi?

Widzisz, że masz słabszą pamięć, że znowu Cię wszyscy denerwują, że znowu nie możesz się skupić…

W różnych momentach i na różnych etapach życia doświadczamy różnych wyzwań i kryzysów, dlatego kluczem jest umiejętność radzenia sobie adekwatnie do sytuacji.

Młode osoby uczące się i wchodzące w dorosłe życie są pełne obaw przed nieznanym, co powoduje poczucie lęku, niepokoju, a to obniża koncentrację uwagi i osłabia proces zapamiętywania. Umiejętność radzenia sobie z emocjami, stosowanie właściwych mechanizmów obronnych i stylów adaptacyjnych oraz samoregulacji, pozwala przejść do kolejnego okresu życia z poczuciem skuteczności i dobrą samooceną.

Podobnie osoby dorosłe doświadczają różnych lęków związanych z pracą, wychowywaniem dzieci, zdrowiem swoim i najbliższych.

Stąd ważna jest świadomość, że prawidłowa kondycja psychiki nierozerwalnie związana jest ze stylem życia, umiejętnościami radzenia sobie w różnych sytuacjach i stanem organizmu.

Co możesz zrobić, aby lepiej zadbać o swoją koncentrację i radzenie sobie z trudnymi emocjami?

Jak możesz poprawić funkcjonowanie pracy mózgu i całego układu nerwowego, a w konsekwencji całego ciała, i dzięki temu wyeliminować wiele niepożądanych objawów czy nawet zaburzeń związanych z nieprawidłową pracą mózgu, lękiem, depresją?

Lepiej koncentrować się i poprawiać swoją pamięć? Uczyć się szybciej? Jak chcesz zabrać o swoje zdrowie psychiczne i sprawność umysłową?

Jest wiele sposobów – a jedną z polecanych i skutecznych metod jest trening EEG Biofeedback połączony z technikami wzmocnienia odporności psychicznej, prowadzony w oparciu o urządzenia medyczne i oprogramowanie usprawniające neurofizjologiczne i poznawcze procesy zachodzące w mózgu, a mające wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Jak się zapisać?

Sesja online lub stacjonarnie, Instytut Wellsense ul. Józefa Mianowskiego 2B 51-605 Wrocław. Prowadzimy sesje coachingu w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń: tel. 662 008 600 lub bkrzos@akademiawellbeing.pl