Program Healthy Aging - lecznicza gimnastyka relaksacyjna Qi Gong - Warsztaty stacjonarne

Redukujemy bóle głowy, wzmacniamy elastyczność stawów, mięśni i całego ciała, praktykujemy emocjonalną równowagę i spokój umysłu…

Program Healthy Aging - lecznicza gimnastyka relaksacyjna Qi Gong - warsztaty stacjonarne

Redukujemy bóle głowy, wzmacniamy elastyczność stawów, mięśni i całego ciała, praktykujemy emocjonalną równowagę i spokój umysłu. 

Dzięki wykonywanym w trakcie zajęć praktykom uważności, automasażom, medytacji w ruchu Qi Gong opartej na pracy z oddechem i energią życiową Qi:

 • zwiększamy elastyczność stawów,
 • rozluźniamy napięte mięśnie szyi i karku,
 • wzmacniamy mięśnie kręgosłupa, nóg, rąk,
 • redukujemy napięcia m.in. w obszarze serca, klatki piersiowej, lędźwi i nerek, układu trawienia,
 • usprawniamy przepływ dotlenionej krwi z substancjami odżywczymi,
 • relaksujemy ciało i uspakajamy umysł,
 • zwiększamy skupienie uwagi i zmniejszamy jej rozproszenie,
 • poprawiamy jakość snu,
 • zwiększamy samozadowolenie i odczuwamy więcej radości.

A co najważniejsze – osiągamy to nie wkładając w to zbytniego wysiłku, tylko wykonujemy płynne ruchy połączone z oddechem, aby ciało i umysł mogły regenerować się i odzyskiwać energię. Zajęcia kończymy praktykując przez 15 minut medytację uważności i życzliwości w pozycji leżącej lub siedzącej.

Korzyści zdrowotne i regeneracyjne osiągamy m.in. poprzez:

 • równowagę w obszarze automonicznego układu nerwowego,
 • regulację poziom kortyzolu we krwi (hormonu stresu),
 • poprawę krążenie krwi, wyrównania pulsu,
 • regulację gospodarki neurohormonalnej (m.in. serotonina, dopamina, endorfiny).

Dla kogo zalecany jest udział w warsztatach?

Warsztaty polecamy osobom w każdym wieku pragnącym m.in. odczuwać więcej spokoju wewnętrznego, poprawić koncentrację, pomóc sobie w lepszym zasypianiu, wyregulować gospodarkę hormonalną, zadbać o sprawność ciała i umysłu na co dzień.

Dzięki masażowi (który się odbywa w trakcie wykonywania specjalnych ćwiczeń Qigong), technikom oddechowym oraz energetyzowaniu organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów, zajęcia te polecane są szczególnie osobom, które borykają się z problemami ze snem, koncentracją lub drażliwością, nerwowością, brakiem energii.

Jak ćwiczymy podczas warsztatów?

Podczas zajęć wykonujemy ćwiczenia w sposób płynny i oddychamy różnymi technikami doenergetyzowującymi nasze ciało. Ćwiczymy koncentrację uwagi na oddechu i wykonywanych ruchach, rozluźniamy mięśnie i rozciągamy poszczególne części kręgosłupa. Podczas poszczególnych zajęć dajemy za każdym razem więcej uwagi na inny obszar ciała – na uelastycznienie stawów, wzmocnienie mięśni rąk i kręgosłupa lub poprawę krążenia i obszaru serca,  lub zmniejszenia napięć w obszarze nerek, lędźwi i nóg, lub szyi i karku, lub miednicy, jelit i żołądka. W każdym ćwiczeniu zostajemy dłużej, aby dać ciału czas na regenerację i dopływie tlenu.

Bardzo ważne jest, aby już na progu porzucić potrzebę pośpiechu. Odpływając głęboko w pracę z naturalnym rytmem oddechu.

Używając do medytacji pomocy, takich jak: poduszki, wałki, maty, staramy się znaleźć najbardziej optymalną formę komfortu dla swojego ciała. Tak, aby mogło ono odpuścić głęboko magazynowane napięcia.

Przyzwalając sobie na takie wsparcie poprzez podłożenie poduszek lub wałków,  dajemy swojemu ciału sygnał, że jest bezpieczne. 

Ta świadoma opieka nad samym sobą uczy nas harmonii ciała i umysłu, akceptacji naszego ciała – takim jakim jest, rozumienia jego potrzeb i właściwego zadbania o nie.

OPŁATY:

Opłata za warsztaty promocyjna do 30.08.2024: 550,00 zł

Opłata regularna po 30.08.2024: 650,00 zł

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zapisów i zapłaty za warsztaty.

Miejsce warsztatów: online

REGULAMIN zapisów (fragm.):
1. Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
2. W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury najpóźniej w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę 

Więcej warsztatów...