„Redukuj stres w naturalny sposób – czyli zadbaj o zdrowie i energię życiową z medytacją w ruchu Qi Gong”​

Dzięki połączeniu praktyk uważności (mindfulness) i leczniczej gimnastyki relaksacyjnej Qi Gong w naturalny sposób zredukujesz stres. Niepokój jest naturalną reakcją na stres współczesnego życia. Nasza uwaga i energia są często rozproszone w wielu różnych kierunkach…

Redukuj stres w naturalny sposób – czyli zadbaj o zdrowie i energię życiową z medytacją w ruchu Qi Gong - 5 warsztatów

Dzięki połączeniu praktyk uważności (mindfulness) i leczniczej gimnastyki relaksacyjnej Qi Gong w naturalny sposób zredukujesz stres.  Niepokój jest naturalną reakcją na stres współczesnego życia. Nasza uwaga i energia są często rozproszone w wielu różnych kierunkach. Dzięki Qi Gong – tradycyjnej chińskiej gimnastyce leczniczej połączonej z medytacją, nauczysz się kultywować spokój, równowagę i skupienie, gdzie ciało jest zrelaksowane, a umysł spokojny. Osiągniesz to ćwicząc i redukując napięcia w obszarze szyi i karku, wzmacniając automasażem i odpowiednią techniką oddechową serce i nerki, rozluźniając mięśnie w obrębie klatki piersiowej.

Mniej wysiłku a więcej energii…. Jak to robimy?

Podczas każdych zajęć wykonujemy sekwencję różnych praktyk poprzez płynne ruchy i skupiając uwagę na oddechu. Stosujemy różne techniki oddechowe w zależności od wzmacnianego obszaru naszego ciała i odblokowywania napięć w ciele. Czasem ćwiczymy powoli, a czasem przyspieszamy, aktywując lub odblokowując przepływ energii zmagazynowanej w naszym ciele. Zajęcia trwają 55 minut, podczas których 40 minut przeznaczamy na gimnastykę i medytację w ruchu, a 10 minut praktykujemy różne praktyki uważności i życzliwości, siedząc lub leżąc na matach.

Kluczowym elementem naszych praktyk jest zadbanie o zdrowe serce – dlaczego?

Zdrowie serca to jedna z niewielu kwestii, co do których zgadzają się zarówno lekarze z Zachodu, jak i ze Wschodu: stres i niepokój są istotnymi czynnikami powodującymi choroby serca. Im bardziej jesteś zestresowany, niespokojny i przytłoczony, tym większe ryzyko. Najłatwiejszym sposobem zmniejszenia (lub nawet wyeliminowania) ryzyka jest aktywne uwalnianie stresu, niepokoju i zablokowanych lub niewyrażonych emocji.

Jeśli Twój wewnętrzny stan emocjonalny będzie zrelaksowany i spokojny, to Twoje serce będzie zdrowe. Podczas naszych zajęć wykonujemy praktykę Qi Gong wzmacniającą serce, która pozwala usunąć stres, uwolnić się od niepokoju, poprawić krążenie i dostarczyć uzdrawiającej energii do serca.

Dla kogo polecane są warsztaty?

Zapraszamy na warsztaty osoby w każdym wieku, takie, które chcą uczyć się naturalnych sposobów poprawy zdrowia, wewnętrznego spokoju i poprawiania swojego samopoczucia poprzez ruch i medytację.

Prowadząca:

Beata Krzos – psychodietetyczka, trenerka biofeedback, nauczycielka Mindfulness w trakcie certyfikacji oraz instruktorka Qi Gong. Uważność oraz medytację w ruchu praktykuje od dawna, także w trakcie sesji indywidulanych, gdzie uczy swoich pacjentów, jak dbać o dobre samopoczucie, „oczyszczać się” z codziennego stresu i odzyskiwać energię życiową. Ze wspólnych doświadczeń z pacjentami poleca praktyki uważności, ćwiczenia relaksacyjne oparte na oddechu i automasaż, jako sprawdzone sposoby na wyciszenie i zrelaksowanie zarówno ciała, jak i umysłu. Łącząc naturalne metody z biofeedbackiem pomaga przywrócić równowagę wewnętrzną i potencjał samoregulacji.

OPŁATY:

Cena promocyjna do 30.08.2024 to 550 zł, cena regularna 650 zł

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zapisów i zapłaty za warsztaty.

Miejsce warsztatów: Gem Hotel*** ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław, https://gemhotel.pl/

REGULAMIN zapisów (fragm.):
1. Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
2. W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury najpóźniej w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę 

Więcej warsztatów...