Self-Care w Stresie / Spokojni w Stresie

Zmień siebie poprzez zmianę własnego podejścia do problemu. Zacznij ćwiczyć razem z Nami! 

Self-Care w Stresie / Spokojni w Stresie

Wyćwicz swój umysł, aby regulował stres z dnia codziennego i obracał go na swoją korzyść. Efekty nadmiernego stresu są rzadko kiedy adresowane, a ich skutki później objawiają się w chorobach przewlekłych typu: cukrzyca, depresja, otyłość, czy problemy menstruacyjne. Stąd też wymagają późniejszego, znaczącego wkładu finansowego, jak i czasochłonnej samoedukacji by wyregulować stany zapalne organizmu. 

Nauczymy Cię jak za pomocą technik psychologicznych uspokoić swój umysł i zaprogramować go na nowe rozumienie stresu – jako czynnika motywującego. Niezależnie na jakim etapie dbania o siebie jesteś, te zajęcia zaprojektowane są pod potrzeby osób, które chcą zabezpieczyć swoje zdrowie, jak i nauczyć się efektywnego zrelaksowania umyslu i ciala. Koniec końców, PROFILAKTYKA to prawdziwy lek na wszelkie nasze choroby.  

 • Zamiast spiętego ciała, bądź gotowy do działania. 
 • Zamiast nadmiernego siedzenia w głowie, wychodź spoza swojej strefy umysłu i odhaczaj swoje zadania.
 • Zamiast kreowania czarnych scenariuszy, zdobądź się na odwagę by stworzyć plan działania.
 
Nasz prewencyjny pakiet głównie opiera się na następujących technikach łączących psychologię stresu z praktykami mindfulness i Qi Gong:
 1. Poznania swoich stresorów, cech osobowości i stylów radzenia sobie ze stresem.
  W trakcie tej części zajęć, które trwają 2 godziny, rozpoznajemy stresory i sposoby radzenia sobie z nimi – m.in. schematy obronne, błędy poznawcze wynikające z postrzegania przez nas danej sytuacji. Pracujemy też z kwestionariuszami pozwalającymi poznać nasze cechy osobowości i style radzenia sobie ze stresem.
 2. Rozwijania umiejętności zarządzania sobą w stresie.
  Poprzez indywidualnie wykonywane zadania i ćwiczenia w grupach w trakcie 2 godzin zajęć, możemy uczyć się uważnego i empatycznego porozumiewania się w stresie, zarządzania emocjami, wzmacniania elastycznych granic w komunikacji zarówno bliskimi osobami, jak i z osobami w pracy.
 3. Pracy z metodami uważności (mindfulness)
  Uspokajają umysł i pozwalają skupić się na tu-i-teraz, ma to kluczowe znaczenie w dostrzeżeniu stanu funkcjonowania organizmu. Obserwacji własnych myśli oraz stopniowym uczeniu się panowania nad ich formą.
 4. Ćwiczeń terapeutycznej praktyki relaksacyjnej – Qi Gong
  Poprzez odpowiednie ćwiczenia i redukcję napięć w obszarze szyi i karku oraz wzmacnianie serca i nerek poprzez automasaż i techniki oddechowe, osiągniesz stan rozluźnionego ciała i spokojnego umysłu.
 5. Medytacje oparte na Mindfulness i Qi Gong
  W trakcie tej części zajęć, które trwają godzinę, skupiamy się na różnorodnych technikach gimnastycznych i medytacyjnych w ruchu przez 50 minut. Pozwól, by przepływ energii uwolnił napięcia i zablokowane obszary ciała. Dodatkowo, poświęcamy 10 minut na praktyki uważności i życzliwości, siedząc lub leżąc na matach. Odkryj, jak te praktyki mogą przynieść korzyści Twojemu ciału i umysłowi.
 

O co jeszcze pytacie – Q&A

Mniej wysiłku a więcej energii…. Jak to robimy?

Odkryj nasze 5 – cio godzinne zajęcia, podczas których praktykujemy sekwencję różnorodnych technik – zarówno indywidualnych i grupowych ćwiczeń rozwijających umiejętności radzenia sobie ze stresem, jak i medytacji w ruchu, koncentrując się na płynnych ruchach i oddechu. Nasze praktyki obejmują różnorodne techniki oddechowe, dopasowane do potrzeb naszego ciała, aby uwolnić napięcia i wzmacniać poszczególne obszary. 

Kluczowym elementem naszych praktyk jest zadbanie o zdrowe serce – dlaczego?

Zdrowie serca to kwestia, którą podkreślają zarówno lekarze Zachodu, jak i Wschodu: stres i niepokój stanowią istotne czynniki ryzyka chorób serca. Im wyższy poziom stresu i niepokoju, tym większe ryzyko chorób serca. Aktywne zarządzanie stresem jest kluczowe dla zmniejszenia tego ryzyka.

Nasze zajęcia oferują praktykę Qigong, która wspiera zdrowie serca poprzez redukcję stresu i niepokoju oraz poprawę krążenia. Wewnętrzne uspokojenie emocjonalne przyczynia się do zdrowia serca, dlatego warto inwestować w techniki relaksacyjne.”

Dla kogo polecane są warsztaty?

Zapraszamy na warsztaty osoby w każdym wieku, takie, które chcą uczyć się naturalnych sposobów poprawy zdrowia, wewnętrznego spokoju i poprawienia swojego samopoczucia poprzez ruch i medytację.

Prowadząca:

Beata Krzos – psychodietetyczka, trenerka biofeedback, nauczycielka Mindfulness w trakcie certyfikacji oraz instruktorka Qi Gong. Uważność oraz medytację w ruchu praktykuje od dawna, także w trakcie sesji indywidulanych, gdzie uczy swoich pacjentów, jak dbać o dobre samopoczucie, „oczyszczać się” z codziennego stresu i odzyskiwać energię życiową. Ze wspólnych doświadczeń z pacjentami poleca praktyki uważności, ćwiczenia relaksacyjne oparte na oddechu i automasaż, jako sprawdzone sposoby na wyciszenie i zrelaksowanie zarówno ciała, jak i umysłu. Łącząc naturalne metody z biofeedbackiem pomaga przywrócić równowagę wewnętrzną i potencjał samoregulacji.

OPŁATY:

Stacjonarnie: Cena promocyjna do 31 maja to 690 zł, cena regularna 850 zł

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zapisów i zapłaty za warsztaty.

Miejsce warsztatów: Gem Hotel*** ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław, https://gemhotel.pl/

REGULAMIN zapisów (fragm.):
1. Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
2. W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury najpóźniej w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę 

Więcej warsztatów...